Login
Znajdź mi olej silnikowy

Dlaczego jest to ważne dla właściwego oleju TATA Sumo Tourin?

Olej silnikowy poprawne jest ważne dla prawidłowego wykonania, więc ja i długą trwałość i niezawodność samochodu.
Właściwego oleju a mianowicie zapewnia sprawne funkcjonowanie silnika. Oleju tworzy między części mechaniczne warstwy i tak zapobiega części do siebie bezpośrednio na tarło i opotřebovávali i chroni silnik.
Ponadto olej utrzymuje silnik pojazdu TATA Sumo Tourin z brudem i utleniania. Po prostu zależy od ropy naftowej. Oliwę otrzymuje się w różnych viskozitách. Lepkość jest miarą tarcia wewnętrznego. Co to jest ciepła oleju, to jest tarcie wewnętrzne wyższe stawki. Dla porównania takich jak miód ma o wyższej lepkości niż woda. Lepkość bezpośrednio zależy od temperatury otoczenia i kryty i musi odpowiadać do silnika. Lepkość oleju aby dowiedzieć się bezpośrednio z wyznaczenia. Oleje są określane jako 5W-30. Pierwszy numer oznacza lepkość zimno, co oznacza poniższy list(W=WINTER).Pierwszy numer jest mniejsza, mniej lepkości oleju. Niższej lepkości zimno pomaga silniki lepiej zacząć w zimnej środowisk, ponieważ tworzy mniejszy opór. Druga liczba oznacza lepkość w wysokich temperaturach. To znowu, musi spełniać wymagania silnika.

Oleje mineralne i syntetyczne nadają się do TATA Sumo Tourin?

Tam są mineralne, częściowo syntetycznych i w pełni syntetyczny olej. Oleje mineralne są wykonane z ropy naftowej, która jest przemysłowo przetworzonych i pozbawiony zanieczyszczeń i niechcianych elementów, takich jak woski. Syntetyczne oleje są wykonane bardziej złożonych procesów chemicznych, który zapewnia ich czystości. Bo syntetyczny olej lepiej chroni silnik, szczególnie podczas uruchamiania, kiedy części najbardziej zestresowani. Oni również są bardziej odporne na ciepło i są lepiej chronione przed utlenianiem. Po przejściu z nesyntetického do oleju syntetycznego jest jednak w starszych samochodach, należy wziąć pod uwagę stan silnika syntetyczny olej lepiej rozpuszcza i może prowadzić do zablokowania filtru oleju i Lube kanałów i zajęcia przez silnik. Servisovanému samochód regularnie, który przestrzegać interwałów wymiany oleju i filtrów i korzystać z wysokiej jakości olejów, jednak istnieje takie ryzyko.

Olej silnikowy do TATA Sumo Tourin

Sumo Tourin 2.0 (4x2 & 4x4) (D) (2005-)

 • 64x64

  Helix HX7 10W-40 Olej Premium Chcę najlepszej cenie »

  Olej Premium Helix HX7 10W-40 To jest dla tych, którzy chcą maksymalnie o silnika Twojego samochodu. Zalecane jest dla Sumo Tourin 2.0 (4x2 & 4x4) (D) (2005-) To jest najlepsze, co może rzucać w samochodzie TATA.
 • 64x64

  Helix HX5 15W-40 Standardowego oleju Chcę najlepszej cenie »

  Olej silnikowy Helix HX5 15W-40 w pełni zgodny ze specyfikacją dla Sumo Tourin 2.0 (4x2 & 4x4) (D) (2005-) i jest idealny środek smarny do tego samochodu TATA.
 • 64x64

  Helix HX5 15W-40 Przystępnej cenie ropy naftowej Chcę najlepszej cenie »

  Olej silnikowy Helix HX5 15W-40 jest idealną alternatywą dla bardziej drogie oleje do Sumo Tourin 2.0 (4x2 & 4x4) (D) (2005-) Ale nawet tak, to spełnia specyfikacji olejów do samochodów TATA.

 • Inną alternatywną olejów: -20°C do 0°C, 10W-30; <-10°C, 5W-20
  Przedział wymiana oleju: co najmniej 7500 km, maksymalnie 20000 km lub co najmniej 20000 miesięcy, maksymalnie 40000miesięcy
  Pojemność: 6.8litrów