Login
Znajdź mi olej silnikowy

Dlaczego jest to ważne dla właściwego oleju FORD B-MAX 1.4?

Olej silnikowy poprawne jest ważne dla prawidłowego wykonania, więc ja i długą trwałość i niezawodność samochodu.
Właściwego oleju a mianowicie zapewnia sprawne funkcjonowanie silnika. Oleju tworzy między części mechaniczne warstwy i tak zapobiega części do siebie bezpośrednio na tarło i opotřebovávali i chroni silnik.
Ponadto olej utrzymuje silnik pojazdu FORD B-MAX 1.4 z brudem i utleniania. Po prostu zależy od ropy naftowej. Oliwę otrzymuje się w różnych viskozitách. Lepkość jest miarą tarcia wewnętrznego. Co to jest ciepła oleju, to jest tarcie wewnętrzne wyższe stawki. Dla porównania takich jak miód ma o wyższej lepkości niż woda. Lepkość bezpośrednio zależy od temperatury otoczenia i kryty i musi odpowiadać do silnika. Lepkość oleju aby dowiedzieć się bezpośrednio z wyznaczenia. Oleje są określane jako 5W-30. Pierwszy numer oznacza lepkość zimno, co oznacza poniższy list(W=WINTER).Pierwszy numer jest mniejsza, mniej lepkości oleju. Niższej lepkości zimno pomaga silniki lepiej zacząć w zimnej środowisk, ponieważ tworzy mniejszy opór. Druga liczba oznacza lepkość w wysokich temperaturach. To znowu, musi spełniać wymagania silnika.

Oleje mineralne i syntetyczne nadają się do FORD B-MAX 1.4?

Tam są mineralne, częściowo syntetycznych i w pełni syntetyczny olej. Oleje mineralne są wykonane z ropy naftowej, która jest przemysłowo przetworzonych i pozbawiony zanieczyszczeń i niechcianych elementów, takich jak woski. Syntetyczne oleje są wykonane bardziej złożonych procesów chemicznych, który zapewnia ich czystości. Bo syntetyczny olej lepiej chroni silnik, szczególnie podczas uruchamiania, kiedy części najbardziej zestresowani. Oni również są bardziej odporne na ciepło i są lepiej chronione przed utlenianiem. Po przejściu z nesyntetického do oleju syntetycznego jest jednak w starszych samochodach, należy wziąć pod uwagę stan silnika syntetyczny olej lepiej rozpuszcza i może prowadzić do zablokowania filtru oleju i Lube kanałów i zajęcia przez silnik. Servisovanému samochód regularnie, który przestrzegać interwałów wymiany oleju i filtrów i korzystać z wysokiej jakości olejów, jednak istnieje takie ryzyko.


Especificaciones de FORD B-MAX 1.4
Pneus pour FORD B-MAX 1.4

Olej silnikowy do FORD B-MAX 1.4

B-MAX 1.4 Duratec 16V (66kW) (P) (2012-)

  • 64x64

    Refer to Owners Manual Olej Premium Chcę najlepszej cenie »

    Olej Premium Refer to Owners Manual To jest dla tych, którzy chcą maksymalnie o silnika Twojego samochodu. Zalecane jest dla B-MAX 1.4 Duratec 16V (66kW) (P) (2012-) To jest najlepsze, co może rzucać w samochodzie FORD.

  • Inną alternatywną olejów: Helix Ultra Professional AF 5W-30 / Helix Ultra AF 5W-30
    Przedział wymiana oleju: co najmniej 20000 km, maksymalnie 40000 km lub co najmniej 12 miesięcy, maksymalnie 100000miesięcy
    Pojemność: 4.1litrów